Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor - Genel Haberler | Kardeş Eli Derneği
HABERLER
Tüm Haberler

Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor

08.02.2020

Kardeş Eli yetimlere sahip çıkıyor

Her Gün Yaklaşık 5.700 Çocuk Yetim Kalıyor

UNICEF  verilerine göre, dünyada yaklaşık 153 milyon yetim çocuk mevcut. Her gün 5.700 çocuğun savaş, doğal afet ve yoksulluk gibi sebeplerle yetim kaldığı tahmin ediliyor. Aileleri olmadan hayatını sürdürmek zorunda kalan çocuklar için kalıcı çözümler üreten Kardeş Eli Derneği, yetim çocuklar için yetimhane projesini hayata geçirdi.

06.02.2020

 

Dünyada yetimlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde açılan yetimhaneler, binlerce çocuğa ev sahipliği yapıyor. Yetimhanelerde barınma ihtiyacının yanında eğitim ve beslenme gibi temel ihtiyaçlar da karşılanıyor. Savunmasız halde bulunan ve yaşamını idame ettirebilmek için yardıma muhtaç olan çocuklar, Kardeş Eli tarafından açılan yetimhanelerde daha iyi şartlarda yaşama fırsatı buluyor.

Yoksulluğa kardeş eli

Derneğe yapılan bağışlar sayesinde inşa edilen yetimhaneler, yoksulluğun hâkim olduğu Afrika ve Asya’nın kırsal bölgelerinde çocukların kalabileceği güvenli ortamlar yaratılmasını sağlıyor. Dernek yetkilileri, zarar görmüş veya eskimiş haldeki yetimhaneler için de restorasyon çalışmaları yürütüyor.

Barınma, eğitim, gıda ve ısınma ihtiyaçları karşılanıyor

Yetimhane projeleri hakkında konuşan Kardeş Eli Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu şu ifadeleri kullandı: “Öncelikli hedefimiz, zorlu yaşam şartlarına göğüs gerecek gücü bulunmayan çocuklarımıza destek olmak. Yapılan yetimhanelerle barınma, eğitim, gıda, ısınma gibi temel ihtiyaçlara yöneliyoruz. Yetimhanelerin yanı sıra sağlık ocakları da açarak yaşam kalitelerinin yükselmesine yardımcı oluyoruz. Yetimlerin kendilerini yalnız hissetmediği, geleceğe umutla bakabildiği ortamlar yaratarak onları topluma kazandırmak en büyük mutluluğumuz.”

Kardeşeli Derneği hakkında:

 

Kardeşeli Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerini ihlal edilmesini önlemek üzere 2006 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Kardeşeli Derneği misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde Afet bölgelerinde Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği İsmail Hacı Süleyman Ve Ailesi Anısına Uganda’da Mescid Açtı
  17 Ülke Ve 172 Farklı Yoksul Bölgeye Ulaşmayı Hedefleyen Kardeş Eli Derneği olarak, Hacı Süleyman Ve Ailesinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika- Uganda’da Mescid Açtık.
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı
  ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyor. 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Deprem Bölgelerine Yardımları Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
  ‘Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için bütün çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu sorumluluk hepimizin, ilk günden itibaren bölgedeyiz. Sabah erkenden yola çıkarak bölgede neler yapabileceğimize dair fizibilite çalışmalarını çıkarttık. Battaniye, gıda, kış paketi en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız’
 • Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
  Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
 • Bartın Amasra Şehitleri Anısına Su Kuyusu Açtık
  ‘Maden Ocağında Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden ve Tüm Türkiye’yi Derinden Üzen Maden Şehitlerinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika Uganda’da Su Kuyusu Açtık’