Şifa Kurbanı
FAALİYETLERİMİZ
Hızlı Kurban Bağışı
  Kurban Bağışı için önemli bilgilendirme
  Aşağıda yer alan formda bağışladığınız kurban kimin adına kesimi gerçekleşecekse,
  Kişiye ait ad,soyad ve telefon bilgilerini eksiksiz bir şekilde girilmesi gerekmektedir,
  Ad Soyad, Telefon ve E-Posta bilgilerini eksik doldurmanız halinde
  Kurban bağışı kesiminiz, online veya Havale&EFT sistemindeki kayıtlı isme Kesilmektedir.
  İyi Bayramlar Dileriz.
 • Hisse Büyükbaş
  Kesim Yeri
  1890 TL
  Hisse Adedi
  Toplam Tutar
 • Küçükbaş
  Kesim Yeri
  2190 TL
  Adet
  Toplam Tutar
 • Deve Kurbanı
  Kesim Yeri
  39990 TL
  Adet
  Toplam Tutar

Şifa Kurbanı

 

Kardeşeli Derneği olarak; savaşların, doğal afetlerin ve kıtlığın neden olduğu olumsuz durumlara karşı yardıma muhtaç insanlara sürdürülebilir desteklerle yardım etme vizyonu güdüyoruz.

Amacımız; paylaşma ve yardımlaşman bilincinin tüm dünyada egemen olmasıdır. Bu sağlarken yardımlaşma faaliyetlerine öncü olmak ve dil, din, ırk ayrımı yapmadan tüm malzumlara yardımcı etme bilinci oluşturmaya gayret ediyoruz.

Allaha şükretmenin ve kulluğu göstermenin birçok yolu vardır. Kurban da bu yollardan sadece biridir. Kardeş Eli Derneği olarak da bağışladığınız kurbanlıkları dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı görev edindik.

 

 

ŞİFA  KURBANI NEDİR ?

 

Şifa kurbanı Allah’a tevekkül etmek ve ümidini kesmemektir. Hastanede maddi olarak bütün tedbirler alındığına göre bir de manevi tedbir almak lazım ki; hasta adına kurban kesmekte en güzel tedbirdir.

Yetim ve ihtiyaç sahiplerine ve miskinlere tasadduk etmek muhakkak faydalı olacaktır. 

Şifa kurbanı her türlü hastalıktan halâs (şifa bulup) kurtulmak için de uygulanır. Böylece Rasûlullah Efendimizin (s.a.v.) “Es-Sadekatü teruddü’l-belâ ve tezîdü’l-ömr”; yani, ‘Sadaka, belayı önler ve ömrü uzatır’ hadis-i şerifinin sırrı zâhir olur. Ömrü uzar ve sıhhat bulur.

 

 

KURBANLAR VACİB VE NAFİLE OLMAK ÜZERE İKİYE AYRILIR

 

Bazı durumlarda kurban kesilmesi dinen zorunlu kılınmış, bazı durumlarda ise kişinin tercihine bırakılmıştır. Bu durumlar vacip ve nafile olarak adlandırılır.

Sözlükte “lüzumlu, sabit, gerekli olan şey” anlamına gelen vacip, farz kadar kesin olmamakla birlikte kuvvetli bir delil ile yapılması emredilen şeylerdir.

Vacibi yerine getirmemek, farzın terki ölçüsünde olmasa bile yine de günahtır ve sorumluluğu yerine getirmeyi gerektirir. Kurban ibadeti fıkıhta, vacip, nafile, adak, akika ve şükür kurbanı olmak üzere farklı başlıklar altında incelenir.

Nafile kurbanlar ise Kurban Bayramı dışındaki sair zamanlarda, yine Allah rızası için farklı niyetlerle kesilen kurbanlardır.

Ortak kesilen kurbanlarda, hissedarlardan her birinin kurbanlarını aynı maksat için kesmiş olmaları gerekmez. Ortakların her birinin ibadet niyetiyle katılmış olması kaydıyla bir kısmı udhiyye, diğer bir kısmı ise adak, akîka, nafile kurbanı olarak niyet edebilirler.

 

 

ADAĞINIZIN ŞÜKRÜ MUTLULUĞA DÖNÜŞSÜN

 

Adak, akika ve şükür kurbanı bağışlarınızı dünyanın mazlum coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Ayrıca kurban kesim videolarını da kesimin hemen ardından tarafınıza ulaştırıyoruz. 3 adımda kolayca kurban bağışı yapabilirsiniz:

 1. Yazılı vekaletiniz alınır.
 2. Bölgeye gönderilir.
 3. Kurban kesimi yapılır.

 

Kurban bağışlarınız İslami usullere ve hijyen kurallarına uygun olarak veteriner kontrolünde kesilir.

Kurbanınız kesildikten sonra  telefonunuza kurbanınız kesilmiştir teşekkür ederiz mesajı gelir.

Kurbanlıklarınızın her aşaması, bağışçılarımızla resim ve videolar aracılığı ile paylaşılır.

Eşit şekilde pay edilen kurban bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak bağışınız gerçekleştirilmiş olur.