Afrika Ülkelerine Yardım Faaliyetleri - Kardeş Eli Derneği
FAALİYETLERİMİZ

Afrika Ülkelerine Yardım

Dünyanın birçok ülkesinde yoksulluk çeken ya da annesini babasını kaybeden çocuklar giysi ve ayakkabıya ihtiyaç duymaktadır. Dernek olarak bayramlardan önce dünyanın birçok farklı yerlerinde bulunan 5000 çocuğa giysi ve ayakkabı yardımı yapmaktayız. Sizlerin de desteği ile ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere bu hediyeleri ulaştırabiliriz.

Afrika Ülkelerinde İhtiyaç Sahiplerine Giysi ve Ayakkabı

Kardeş Eli, Afrika’da bulunan masum çocuklar için, 19 Nisan Beraat Kandilinde hayatlarında belki de bir kez görebildikleri uçurtma şenliği ve boyama şenliği gerçekleştirerek 5000 yetime birer giysi ve ayakkabı hediye etmiştir. Bunun yanında Kardeş Eli, Afrika ülkelerindeki ihtiyaç sahiplerine gıda ve erzak yardımı gerçekleştirmiştir.

Kardeş Eli Afrika Ülkesi Uganda’nın başşehri Corale şehrinde bulunan Kubankire Köyü için yapılan çağrılara sessiz kalmamıştır. Müslümanların su kuyusu ve mescit ihtiyacını giderebilmek için, Kardeş Eli ibadethane ve eğitim merkezi olarak da kullanılabilecek bir mescit inşa etmek su kuyusu açmak için çalışmalar yapmaktadır.

Kardeş Eli Derneği Gönüllüleri olarak Beraat Kandilinde Afrika’ya giderek birçok sahipsiz çocuğa umut olmuş ve giysi ayakkabı yardımında bulunmuştur. Su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için de su kuyusu açmayı ve mescit inşa etmeyi hedefliyor. Ramazan ayı boyunca 50 bin aileye erzak yardımında bulunduk. Yetim çocuklara bayramda ayakkabı ve giysi yardımlarını yaparak çocukları mutlu ettik. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ya da acil yardım veya yetim sponsorluğu gibi yaptığımız diğer faaliyetleri inceleyebilirsiniz.