Katarakt Ameliyatı Yardımı
FAALİYETLERİMİZ

Katarakt Ameliyatı

1.2 milyar nüfusu olan Afrika’da yaklaşık 10 milyon insan katarak nedeni ile göremiyor. Sadece 1995 liralık bağışlarınızla Müslüman kardeşlerimizin gözü olabilirsiniz.

İnsanlar görmüyor. Yapacağınız bağışlar ile insanların hayatlarına umut, gözlerine ışık olun. Gönüllerinde yoksulluğun çaresizliğini yaşayan, yaşadıklarını gözyaşları ile Allah’a sunan, seccadesi ile bekleyen insanlar var. Yolunuzu gözleyen insanlara yapacağınız bağışlar ile sizde umut ışığı olun.

Dünyanın birçok bölgesinde hastalıkla mücadele eden kardeşlerimiz bulunuyor. Açlık bir yandan susuzluk bir yandan. Sağlık hizmetlerinin yetersiz kaldığı bölgede özellikle çöl kumlarının etkisi ile binlerce insan katarak ile karşı karşıya. Siz bu kardeşlerimizi görürseniz onlar da sizleri görecek.

Katarak hastalığının nedeni yetersiz ve sağlıksız beslenme, temiz su ve hijyen sorunları. Sıcaklı nedeni ile güneşten etkilenen insanlarda görme problemleri yaşanıyor. Tedavi imkansızlıkları ise binlerce insanları körlüğe sürüklüyor. Yapacağınız yardımlar ile insanların sadece gözlerini değil, karanlık dünyalarını aydınlatmış olacaksınız.

Afrika’da yeni doğan çocuklarda bile katarak görülebilmektedir. Mağdur durumda olan bu insanları ışığa kavuşturmak ve onların hayır duasını almak kadar bu dünyada önemli bir şey yok. Sizlerden alınacak küçük iyilikler ile küçük nedenlerden dolayı göremeyen insanların sevdiklerini görmesine vesile olacaksınız. Sizin küçük dediğiniz iyilikler bu bölgelerde yaşayan insanlar için büyüktür.

Gelin yardım edelim. Binlerce katarak hastası kardeşlerimize ışık olalım. Basit bir katarak ameliyatı yüzünden kimseyi karanlığa mahkûm etmeyelim.