Su Kuyusu | Kardeşeli Derneği
FAALİYETLERİMİZ

Su Kuyusu Bağışı

Su Kuyusu

Afrika ve Asya kıtaları, su kıtlığıyla sık sık karşılaşan bölgelerdir ve su temin etme konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar.Su kuyusu açarak; yerel halkın içme, hayvanlarını sulama ve tarımsal faaliyetlerde kullanmak için temin eder.Afrika'da kuyu açma  işlemi, bölgesel iklim ve yerel koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilirBu kuyuların derinliği ve su miktarı, bölgenin coğrafi konumuna ve jeolojik özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterebilir.Afrika Su Kuyusu

 

Su kuyusu, İnsanların temel ihtiyaçlarından olan su ihtiyacını karşılamak için susuzlukla mücadele edilen  bölgelerdeki insanlar için oldukça mühimdir. Temiz ve yeterli suya hasret yaşayan insanların Temiz suya özlemini dindirmek ve suya kavuşmalarının sevincine vesile olmak amacı ile yapılır.

Bilindiği gibi su; gerek insanların, gerekse tüm canlıların en büyük yaşamsal ihtiyaçlarından biridir. Bu ihtiyacın temin edilmesine vesile olmanın, susuzluk çeken yerlere su ulaştırmanın ne kadar önemli bir hayır işi olduğu âşikârdır. Üstelik bu, her şeyden önce bir insanlık görevidir.

Derneğimiz su sıkıntısı çekilen yerlerde su kuyuları açarak insanların kullanma ve içme suyu ihtiyaçlarını gidermektedir. Böylece susuzluğa bağlı salgın hastalıkları da önlemeyi amaçlamakta, su gereksinimini kalıcı bir biçimde gidererek hayvancılık ve tarımın gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Asya Su Kuyusu Açtırmak

Asya ülkesi olan Bangladeş ve Sri Lanka dünyanın en fakir ve gelişmemiş ülkeleri arasında yer alıyor. Akarsuların bulunduğu ülkede içilebilir temiz su sıkıntısı çekiliyor Dünyanın en yoksul ve kalabalık ülkeleri arasında bulunan Bangladeş’ ve Sri Lanka insanlar yoksulluk, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Yoksulluğun çok fazla olması en çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor.Bataklık bir ülke olan Bangladeş ve Sri Lanka fakirlik ve imkansızlıktan dolayı, bölgede normal ulaşım yolları bulunmuyor ve evlerde su şebekeleri yoktur.

Afrika Su Kuyusu Açtırmak

Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşıyor. Küresel ısınmada Afrika bölgesini giderek daha da etkiliyor.Afrika Bölgesi en kurak dönemlerini yaşıyor. Bu yüzden bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için su kuyularının açılması gerekiyor.Afrika Bölgesi ‘nde kirli sulara bağlı kolera, tifo, dizanteri zatürre gibi hastalıklar yüzünden binlerce kişi ölüyor. Kardeş Eli Su Kuyusu projeleri ile bölgede su kuyuları açarak, bölge halkına temiz su imkanı sağlamaktayız.

Neden Su Kuyusu Açtırmalıyım?

İnsanlar yaşamlarını pis suların biriktiği göletlerden faydalanarak sürdürmeye çalışıyorlar. Bu yüzden bölgenin temiz suya ihtiyacı vardır.Asya bölgesinde Temiz suyun bulunmadığı bölgelerde salgın ve bulaşıcı hatalıklar artmaktadır. Bunun sonucu olarak ölümler de artmakta ya da binlerce insan yaşadıkları sağlık problemleri nedeni ile sakat ya da yatalak kalmaktadır.Susuzluktan ve açlıktan en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenmektedir. Derneğimiz bölgede yaptığı çalışmalar ile öncelikli su kuyusu açılması gereken bölgeyi tespit etmektedir.

Kardeş Eli i Su Kuyusu Fiyatları Nedir?

Mutluluğa Açılan Kuyu !

Asya Bölgesi Bangladeş ve Sri Lanka Ülkesinde tek başınıza 12.950 tl’ye tulumbalı su kuyusu açtırabilirsiniz.

Afrika Bölgesi Çad,Uganda ve Kenya Ülkesinde tek başınıza 57.950 tl’ye tulumbalı su kuyusu açtırabilirsiniz.

Sizlere , Konum ,Fotoğraf ve videolarınızı  whatsapp ve mail olarak göndermekteyiz.Dilediğiniz kişinin Adına Tabela yapabilirsiniz.

su kuyusu

Çeşmeli Şadırvanlı Su Kuyusu Fiyatları Nedir?

Bir Çeşme Projesi ile, açılacak su kuyularından olarak dilediği kadar çeşme alarak destek olabiliyorlar.  Almış oldukları her çeşme için bağışçımıza özel bir tabela hazırlanmakta ve bağışçılarımız dilediği kişi ya da kişilerin ismini verebilmekte.Yaşam mücadelesinin en önemli faktörü, su için açılacak olan  20 çeşmeli Şadırvanlı su kuyusundan bir çeşme alabilirsiniz. 75-80 metre derinliğinde olmakla birlikte 3000-3250 kişinin istifade edebildiği kapasite de olacak.
Yapacağınız bağış ile projemize destek olarak dünya olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte suya ihtiyacı olan insanlara yardım ederek birçok insanın suya ulaşmasına vesile olacaksınız.Derneğimiz su kuyusu açmak için, öncelikle en çok ihtiyaç olan bölgeyi belirliyor. Su, bulunduğu yerde insanlara hayat oluyor. Açlık ve kuraklıkla mücadele eden ihtiyaç sahiplerine açılan su kuyuları hayat veriyor.

Asya Bölgesi Bir Çeşme Bedeli 5.750 TL, Afrika Bölgesi Bir Çeşme Bedeli 11.750 TL'dir.

Hisseli Su Kuyusu Fiyatları Nedir?

Bir Damla Bir Hisse

Kardeş Eli derneğinin hisseli su kuyusu çalışmalarına ‘’Bir damla Bir hisse 490 lira’’ ile bağışta bulunabileceğiniz gibi serbest bağış miktar bölümünü seçerek istenilen miktarda su kuyusu açılması için destekte bulunabilirsiniz.

Su Kuyusu Açmanın Faydaları Nedir?

Su kuyuları sayesinde, ölümlere neden olan tifo, kolera, zatürre, dizanteri gibi salgın hastalıkların önüne geçilecektir. Bu nedenle derneğimiz ihtiyaç önceliğine göre su kuyusu çalışmalarına devam edecektir.

Kardeş Eli Su Kuyusu Açılış Süreci Nasıl Gerçekleşiyor ?

Kardeş Eli ekipleri tarafından en çok ihtiyaç olan bölgeler belirlenmektedir. Sizlerin isimlerinin olduğu tabelalar yerleştirilir ve sizlere kuyuların konumu, Whatsapp, Mail yolu ile video ve fotoğraflar gönderilir.

 Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz.

Su Kuyuları Hangi Ülkelerde Açılıyor?

Derneğimiz, su kuyusu açılış faaliyetlerini Asya Bölgesi Bangladeş , Sri lanka ülkesi 

Afrika Bölgesi Tanzanya , Çad , Mali , Uganda , Somali ve Etiyopya ülkelerinde açılmaktadır

Su kuyuları Ne kadar sürede açılıyor ?

 Asya Bölgesinde 8-10 hafta,  Afrika bölgelerinde kuraklık sebebiyle bu süre biraz daha fazla uzayarak 10-12 hafta içerisinde su kuyuları açılmaktadır.

Açılan Su kuyusunun videosu gönderiliyor mu ?

 İlk kazma vurulma inşaat süreci ve açılış sürecine ait tüm aşamalar ve kuyunuza ait konum Whatsapp, Mail yolu ile video ve fotoğraflar gönderilir.