Suyu Gökte Ararken Yerde Bulduk!
FAALİYETLERİMİZ

Suyu Gökte Ararken Yerde Bulduk!

 

SUYU GÖKTE ARARKEN YERDE BULDUK!

 

Asya Bölgesi Bangladeş ve Sri Lanka Ülkesinde tek başınıza 7.950 tl’ye tulumbalı su kuyusu açtırabilirsiniz.

Afrika Bölgesi Çad,Uganda ve Kenya Ülkesinde tek başınıza 21.950 tl’ye tulumbalı su kuyusu açtırabilirsiniz.

Sizlere , Konum ,Fotoğraf ve videolarınızı  whatsapp ve mail olarak göndermekteyiz.Dilediğiniz kişinin Adına Tabela yapabilirsiniz.

 

 

 

 

BİR ÇEŞME ŞADIRVANLI SU KUYUSU

 

Derneğimiz, su kuyusu açılış faaliyetlerini Asya Bölgesi Bangladeş , Sri lanka ülkesi ve Afrika Bölgesi Tanzanya , Çad , Mali , Uganda , Somali ve Etiyopya ülkelerinde açılmaktadır

Bir Çeşme Projesi ile, açılacak su kuyularından olarak dilediği kadar çeşme alarak destek olabiliyorlar.  Almış oldukları her çeşme için bağışçımıza özel bir tabela hazırlanmakta ve bağışçılarımız dilediği kişi ya da kişilerin ismini verebilmekte.

Yaşam mücadelesinin en önemli faktörü, su için açılacak olan  20 çeşmeli Şadırvanlı su kuyusundan bir çeşme alabilirsiniz. 

75-80 metre derinliğinde olmakla birlikte 3000-3250 kişinin istifade edebildiği kapasite de olacak.

Yapacağınız bağış ile projemize destek olarak dünya olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte suya ihtiyacı olan insanlara yardım ederek birçok insanın suya ulaşmasına vesile olacaksınız.

Derneğimiz su kuyusu açmak için, öncelikle en çok ihtiyaç olan bölgeyi belirliyor. Su, bulunduğu yerde insanlara hayat oluyor. Açlık ve kuraklıkla mücadele eden ihtiyaç sahiplerine açılan su kuyuları hayat veriyor.

Asya Bölgesi Bir Çeşme Bedeli 4.950 TL, Afrika Bölgesi Bir Çeşme Bedeli 8,950 TL'dir.

 

 

KARDEŞ ELİ SU KUYUSU AÇIM SÜRECİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLİYOR?

 

Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmalara destek olabilirsiniz.
 
Asya Bölgesinde 8-10 hafta,  Afrika bölgelerinde kuraklık sebebiyle bu süre biraz daha fazla uzayarak 10-12 hafta içerisinde su kuyuları açılmaktadır.
 
Kardeş Eli ekipleri tarafından en çok ihtiyaç olan bölgeler belirlenmektedir. 
 
Sizlerin isimlerinin olduğu tabelalar yerleştirilir ve sizlere kuyuların konumu, Whatsapp, Mail yolu ile video ve fotoğraflar gönderilir.

 

 

 

 

BİR DAMLA BİR HİSSE

 

Kardeş Eli derneğinin hisseli su kuyusu çalışmalarına ‘’Bir damla Bir hisse 275 lira’’ ile bağışta bulunabileceğiniz gibi serbest bağış miktar bölümünü seçerek istenilen miktarda su kuyusu açılması için destekte bulunabilirsiniz.
 
Su kuyuları sayesinde, ölümlere neden olan tifo, kolera, zatürre, dizanteri gibi salgın hastalıkların önüne geçilecektir. Bu nedenle derneğimiz ihtiyaç önceliğine göre su kuyusu çalışmalarına devam edecektir.
 
 
 

AFRİKA BÖLGESİ SU KUYUSU

 
Birleşmiş Milletler verilerine göre Afrika’daki insanların %66’sı kurak ve yarı kurak yerlerde susuzluk problemi yaşıyor. Küresel ısınmada Afrika bölgesini giderek daha da etkiliyor.
 
Afrika Bölgesi en kurak dönemlerini yaşıyor. Bu yüzden bölge halkının su ihtiyacını karşılamak için su kuyularının açılması gerekiyor.
 
Afrika Bölgesi ‘nde kirli sulara bağlı kolera, tifo, dizanteri zatürre gibi hastalıklar yüzünden binlerce kişi ölüyor. Kardeş Eli Su Kuyusu projeleri ile bölgede su kuyuları açarak, bölge halkına temiz su imkanı sağlamaktayız.

 

 

 

ASYA BÖLGESİ SU KUYUSU

 
Asya ülkesi olan Bangladeş ve Sri Lanka dünyanın en fakir ve gelişmemiş ülkeleri arasında yer alıyor. Akarsuların bulunduğu ülkede içilebilir temiz su sıkıntısı çekiliyor.
 
Dünyanın en yoksul ve kalabalık ülkeleri arasında bulunan Bangladeş’ ve Sri Lanka insanlar yoksulluk, açlık ve susuzlukla mücadele ediyor. Yoksulluğun çok fazla olması en çok çocukları ve yaşlıları etkiliyor.
 
Bataklık bir ülke olan Bangladeş ve Sri Lanka fakirlik ve imkansızlıktan dolayı, bölgede normal ulaşım yolları bulunmuyor ve evlerde su şebekeleri yoktur.
 
İnsanlar yaşamlarını pis suların biriktiği göletlerden faydalanarak sürdürmeye çalışıyorlar. Bu yüzden bölgenin temiz suya ihtiyacı vardır.
 
Asya bölgesinde Temiz suyun bulunmadığı bölgelerde salgın ve bulaşıcı hatalıklar artmaktadır. Bunun sonucu olarak ölümler de artmakta ya da binlerce insan yaşadıkları sağlık problemleri nedeni ile sakat ya da yatalak kalmaktadır.
 
Susuzluktan ve açlıktan en çok çocuklar ve yaşlılar etkilenmektedir. Derneğimiz bölgede yaptığı çalışmalar ile öncelikli su kuyusu açılması gereken bölgeyi tespit etmektedir.