Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı - Genel Haberler | Kardeş Eli Derneği
HABERLER
Tüm Haberler

Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı

12.06.2023

Dünyanın dört bir yanında yaptığı yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler arasında köprü olan Kardeş Eli Derneği, ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladı. 17 yıldır mazlum coğrafyalarda yardıma muhtaç milyonlarca insana ulaşan dernek, hayırseverleri bu yılda bayram heyecanını yaşamaya ve yaşatmaya davet ediyor.  Kardeş Eli İnsani Yardım Derneği Genel Müdürü Uğur Erkoca, “Bu yıl ülkemiz çok zor zamanlardan geçti. Yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini bir kez daha hatırladığımız bir zamandayız. Geçtiğimiz yılki rakamların üzerine çıkarak bağışçıların destekleri ile daha fazla kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda yurt dışında hisse büyükbaş için 1.890 TL, küçükbaş için 2.190 TL kurban bağışı bedeli ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaşmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Tüm Süreç Şeffaf Bir Şekilde Yürütülüyor

 

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ‘Kurban Organizasyonu’ ile milyonlarca kişinin duasına ortak olmak için çalışmalarını sürdüren dernek, İslami usullere ve insani hassasiyetlere dikkat ederek veteriner kontrolünde kurban kesimlerini gerçekleştirirken vacip kurban ibadeti hassasiyetine göre hareket ediyor. İstanbul’dan giden denetmenler tarafından kurbanlık kesiminden dağıtımına kadar sürecin şeffaf bir şekilde yürütülmesi için organizasyon videolar halinde çekilerek bağışçılar ile paylaşılıyor. Ayrıca yaptığı yardım çalışmalar ile yüzleri güldüren dernek, kurban bağışlarını yurt içinde yapmak isteyenler vasıtasıyla Türkiye’nin farklı şehirlerinde titizlikle yürütülen çalışmalar sonucunda birçok ailenin sofrasına da ortak oluyor.

 

Türkiye’den Balkanlara, Ortadoğu’dan Afrika’ya kadar her coğrafyada yaşayan insanlar için yardım faaliyetlerini gösteren derneğe; yurt içinden ve yurt dışından kurban bağışı yapmak isteyen hayırseverler, www.kardeseli.org.tr/tr adresinden ve 444 44 46 numaralı telefondan iletişime geçerek bağışta bulunabilecek.

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği İsmail Hacı Süleyman Ve Ailesi Anısına Uganda’da Mescid Açtı
  17 Ülke Ve 172 Farklı Yoksul Bölgeye Ulaşmayı Hedefleyen Kardeş Eli Derneği olarak, Hacı Süleyman Ve Ailesinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika- Uganda’da Mescid Açtık.
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı
  ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyor. 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Deprem Bölgelerine Yardımları Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
  ‘Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için bütün çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu sorumluluk hepimizin, ilk günden itibaren bölgedeyiz. Sabah erkenden yola çıkarak bölgede neler yapabileceğimize dair fizibilite çalışmalarını çıkarttık. Battaniye, gıda, kış paketi en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız’
 • Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
  Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
 • Bartın Amasra Şehitleri Anısına Su Kuyusu Açtık
  ‘Maden Ocağında Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden ve Tüm Türkiye’yi Derinden Üzen Maden Şehitlerinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika Uganda’da Su Kuyusu Açtık’