Bangladeş’e Kardeş Eli Değdi - Genel Haberler | Kardeş Eli Derneği
HABERLER
Tüm Haberler

Bangladeş’e Kardeş Eli Değdi

08.02.2020

Türkiye’den Bangladeş’e iyilik dolu paketler ulaştırıldı

Bangladeş’e Kardeş Eli Değdi

Kardeş Eli Derneği, Bangladeş’te yaşayan insanların hayat şartlarını iyileştirmeye yönelik yardım faaliyeti gerçekleştirdi.

29.01.2020

 

Güneydoğu Asya’da yer alan Bangladeş, dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri. Yüzölçümünün nüfusa göre küçük olması, halkı kısıtlı imkanlarla yaşamaya mahkum ediyor. 2006’dan bu yana yurt içinde ve yurt dışında yaşayan ihtiyaç sahipleri için faaliyet gösteren Kardeş Eli Derneği, Türkiye’den 6.000 km uzaktaki Bangladeş’te zorlu yaşam şartlarıyla mücadele eden insanlar için geçtiğimiz yılın aralık ayında yardım çağrısında bulunmuştu. Çağrıya kulak veren insanların bağışlarının tamamı Bangladeş’teki yardıma muhtaç kişilerle ulaştırıldı. Bangladeş halkı, hayırseverlerden gelen bağışları sevinçle karşıladı.

 

Bangadeş’te temel ihtiyaçlar karşılandı

                                                 

Kardeş Eli Derneği tarafından Bagladeş’e ulaştırılan yardım paketlerinde erzak ve kıyafet gibi temel ihtiyaç maddelerinin yanında, ailelerin kimseye muhtaç olmadan geçimlerini sürdürebilmeleri için dikiş makinesi ve taşımacılıkta kullanabilmeleri için de iki tekerlekli araç olarak bilinen rikşa ve van bulunuyordu. Kardeş Eli ayrıca, su şebekelerinden yoksun olan Bangladeş’in susuzluk sorununa da yardım eli uzatarak 243 köyde 243 su kuyusu açılışı gerçekleştirdi.

 

Kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız

 

Kardeş Eli Derneği Genel Sekreteri Abdullah Zincirlioğlu, bağışların bölgeye dağıtımının gerçekleşmesinin ardından şunları söyledi: “Bangadeş ile Türkiye arasında yıllardır süre gelen muhabbeti güçlendirerek devam ettirmek adına ülkeyi ziyaretimizde ilk olarak Bangladeş’in merkezinde bulunan STK temsilcileri ile bir araya geldik. Yaptığımız toplantıda, bölge halkının ihtiyaçlarının belirlenmesi ve giderilmesi hakkında neler yapabileceğimizi konuştuk. Temsilcilerin bizlerle paylaştığı, halkın ihtiyaçlarına yönelik bilgiler doğrultusunda kardeşlerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” Yapılan yardımın tek seferlik olmadığına da dikkat çeken Zincirlioğlu, “Kardeş Eli Derneği olarak şimdiye kadar bağışçılarımızın desteğiyle su kuyusu açılışı, yetim giydirme organizasyonu, erzak, rikşa, dikiş makinesi, van ve acil kış paketi dağıtımı gibi yardımlar yaptığımız Bangladeş’e desteğimiz sürecektir.” dedi.

 

Kardeşeli Derneği hakkında:

 

Kardeşeli Derneği; bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın herhangi bir yerinde sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, zulüm görmüş, aç ve açıkta kalmış; savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış; evsiz, yurtsuz, tüm insanlara insani yardım ulaştırmak ve bu insanların tüm yaşam hak ve özgürlüklerini ihlal edilmesini önlemek üzere 2006 yılından bu yana çalışmaktadır. Gönüllü faaliyetlerle başlayan ve 2006 yılında kurumsallaşan bu çalışmalar ile kısa sürede Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmuştur. Kardeşeli Derneği misyonunu gerçekleştirirken tüm dünyada öncelik sırasına göre; Savaş ve savaşın etkisinin sürdüğü bölgelerde Afet bölgelerinde Yoksulluk olan ülke ve bölgelerde, faaliyet yürütmektedir.

 

 

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı
  ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyor. 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Deprem Bölgelerine Yardımları Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
  ‘Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için bütün çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu sorumluluk hepimizin, ilk günden itibaren bölgedeyiz. Sabah erkenden yola çıkarak bölgede neler yapabileceğimize dair fizibilite çalışmalarını çıkarttık. Battaniye, gıda, kış paketi en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız’
 • Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
  Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
 • Bartın Amasra Şehitleri Anısına Su Kuyusu Açtık
  ‘Maden Ocağında Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden ve Tüm Türkiye’yi Derinden Üzen Maden Şehitlerinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika Uganda’da Su Kuyusu Açtık’
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışları İle Bayram Sevinci Yaşatacak
  ‘Kurban Sevinçtir’ Sloganıyla Kurban Bayramı’na Hazırlanan Kardeş Eli Derneği, Hayırseverleri Vekâlet Yoluyla Emanet Ettiği Vacip Kurbanlar ile Bu Bayramda da Farklı Coğrafyalarda Gönül Köprüsü Kurmaya Davet Ediyor. Dernek, Milyonlarca İnsana Bayram Sevinci Yaşatmak İçin Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor