Ramazan Niyettir! - Genel Haberler | Kardeş Eli Derneği
HABERLER
Tüm Haberler

Ramazan Niyettir!

05.04.2022

KARDEŞ ELİ DERNEĞİ “RAMAZAN NİYETTİR” SLOGANI İLE 17 ÜLKEYE RAMAZANIN BEREKETİNİ ULAŞTIRIYOR!

Kardeş Eli Derneği Genel Müdür Uğur Erkoca, ‘2022 Ramazan Ayı’nda Kardeşliğin Yanı Sıra Paylaşmanın ve Empati Kurmanın Önemini Bir Kez Daha Vurguluyoruz. 17 Ülke’de Bir Çok Aileye Ulaşarak Sofralarına Ortak Olacağız. Yardım Çalışmalarımız Yoğun Bir Şekilde Başladı ’ Açıklamasında Bulundu ;

11 ayın sultanı olarak kabul edilen Ramazan ayı dini açıdan taşıdığı önemin yanı sıra sosyal açıdan da dayanışmanın ve yardımlaşmanın da en yüksek olduğu aydır. İslam dininin en kutsal ayı olan Ramazan ayında paylaşmanın, yardımlaşmanın ve fakiri gözetmenin de vaktidir. 

Kardeş Eli Derneği, bu Ramazan Ayı’nda kıymetli bağışçılarının vesilesi ile muhtaç durumda olan kişilere ulaşarak yardım çalışmalarını gerçekleştirecek. “Ramazan Niyettir” sloganı ile bir çok aileye ulaşarak dualarına ortak olacak.

Ramazan ayında yapılan yardımlarla rahat nefes alabilen ihtiyaç sahibi aileler, kurulan iftar sofraları ile düzenli sıcak yemek yiyebilen muhtaçlar, bayramlık kıyafet ve hediyelerle sevinen yetim çocuklar etrafımızda mutlaka vardır.

Bunun yanında Ramazan ayında yapacağı yardımlarla huzur bulan, malının zekatını vererek temizleyen, fakirin hakkını gözeterek arınan hayır sahiplerine şahid olmaktayız.

Dernek, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında toplu iftar yemekleri, muhtaç aileler için gıda kolisi dağıtımı ile birlikte ihtiyaç sahiplerine nakdi ve ayni yardımlarını da Ramazan ayı boyunca sürdürmekte.

Zekat, kumanya, iftar, sahur, fitre, fidye ve bayramlık giysi yardımları ile çalışmalarını dünyanın dört bir yanında sürdürüyor.

Faaliyet gösterdiği ülkeler içinde Türkiye başta olmak üzere Çad, Mali, Uganda, Gana, Zimbabwe, Etiyopya, Somali, Nijerya, Bangladeş, Sri Lanka, Arakan, Yemen, Gazze, Suriye, Ürdün ve Lübnan bulunmakta.

Kardeş Eli Derneği Genel Müdür Uğur Erkoca “2022 Ramazan ayında yetime bayramlık giysi yardımı, binlerce kişiye iftar yemeği ve bir çok ihtiyaç sahibi aileye kumanya yardımı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Bağışçılarımızın da desteği ile yardım hedefleri üzerinde insana yardım ulaştırmak öncelikli amacımız.” açıklamasında bulundu. 

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği İsmail Hacı Süleyman Ve Ailesi Anısına Uganda’da Mescid Açtı
  17 Ülke Ve 172 Farklı Yoksul Bölgeye Ulaşmayı Hedefleyen Kardeş Eli Derneği olarak, Hacı Süleyman Ve Ailesinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika- Uganda’da Mescid Açtık.
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı
  ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyor. 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Deprem Bölgelerine Yardımları Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
  ‘Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için bütün çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu sorumluluk hepimizin, ilk günden itibaren bölgedeyiz. Sabah erkenden yola çıkarak bölgede neler yapabileceğimize dair fizibilite çalışmalarını çıkarttık. Battaniye, gıda, kış paketi en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız’
 • Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
  Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
 • Bartın Amasra Şehitleri Anısına Su Kuyusu Açtık
  ‘Maden Ocağında Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden ve Tüm Türkiye’yi Derinden Üzen Maden Şehitlerinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika Uganda’da Su Kuyusu Açtık’