Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışları İle Bayram Sevinci Yaşatacak - Genel Haberler | Kardeş Eli Derneği
HABERLER
Tüm Haberler

Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışları İle Bayram Sevinci Yaşatacak

14.06.2022

Dünyanın dört bir yanında yaptığı yardım çalışmalarıyla ihtiyaç sahipleri ve yardımseverler arasında köprü olan Kardeş Eli Derneği, ‘Kurban Sevinçtir’ sloganıyla Kurban Bayramı faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladı. 17 ülkede ki farklı coğrafyalarda yardıma muhtaç milyonlarca insana ulaşan dernek, hayırseverleri bu yılda bayram heyecanını yaşamaya ve yaşatmaya davet ediyor. Kardeş Eli Derneği Genel Müdürü Uğur Erkoca “ Geçtiğimiz yıl yoğun bir şekilde çalışarak bağışçılarımızın da destekleri ile binlerce kardeşimize ulaştık. Bu yıl da hedeflediğimiz rakamların üzerine çıkarak daha fazla kişiye yardımlarımızı ulaştırmayı istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tüm Süreç Seffaf Bir Şekilde Yürütülüyor

‘Kurban Organizasyonu’ ile milyonlarca kişinin yüzünü güldürmeyi hedefleyen dernek, İslami usullere ve insani hassasiyetlere dikkat ederek veteriner kontrolünde kurban kesimlerini gerçekleştirirken, vacip kurban ibadeti hassasiyetine göre hareket ediyor. Yazılı olarak vekâletiniz alınmıştır (işlemleriniz başlamıştır) mesajı gönderilerek kurban kesiminden dağıtımına kadar olan tüm süreç dernek tarafından videolar halinde paylaşılıyor.

Faaliyet gösterilen ülkeler:

 

Türkiye

Çad

Mali

Uganda

Gana

Etiyopya

Somali

Nijerya

Bangladeş 

Sri Lanka

Arakan 

Yemen 

Gazze

Suriye

Ürdün

Lübnan

 

 

Sizde mazlum coğrafyalarda ki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için www.kardeseli.org.tr/tr

adresinden ve 444 44 46 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş
SON HABERLER
 • Kardeş Eli Derneği İsmail Hacı Süleyman Ve Ailesi Anısına Uganda’da Mescid Açtı
  17 Ülke Ve 172 Farklı Yoksul Bölgeye Ulaşmayı Hedefleyen Kardeş Eli Derneği olarak, Hacı Süleyman Ve Ailesinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika- Uganda’da Mescid Açtık.
 • Kardeş Eli Derneği Kurban Bağışı Fiyatlarını Açıkladı
  ‘Kurban Mutluluktur’ sloganıyla Kurban Bayramı’na hazırlanan Kardeş Eli Derneği, hayırseverleri vekâlet yoluyla emanet ettiği vacip kurbanlar ile bu bayramda da farklı coğrafyalarda gönül köprüsü kurmaya davet ediyor. 17 ülke ve 172 farklı yoksul bölgeye ulaşmayı hedefleyen dernek, milyonlarca yardıma muhtaç insana bayram sevinci yaşatmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
 • Deprem Bölgelerine Yardımları Ulaştırmaya Devam Ediyoruz
  ‘Deprem felaketinin yaralarını hep birlikte sarmak için bütün çalışmalarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Bu sorumluluk hepimizin, ilk günden itibaren bölgedeyiz. Sabah erkenden yola çıkarak bölgede neler yapabileceğimize dair fizibilite çalışmalarını çıkarttık. Battaniye, gıda, kış paketi en önemli ihtiyaçların başında geliyor. Kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız’
 • Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
  Yaraları Birlikte Sarıyoruz!
 • Bartın Amasra Şehitleri Anısına Su Kuyusu Açtık
  ‘Maden Ocağında Gerçekleşen Patlamada Hayatını Kaybeden ve Tüm Türkiye’yi Derinden Üzen Maden Şehitlerinin Anısını Yaşatmak İçin Afrika Uganda’da Su Kuyusu Açtık’