Mısır Tohumu Bağışı - Bağış Yap - Kardeş Eli Derneği
Mısır Tohumu
Mısır Tohumu
TL

Mısır Tohumu

Dünyanın birçok ülkesinde insanlar kuraklık, savaşlar ve doğal afetler yüzünden yaşam savaşı veriyor. Barınma, gıda, giyim, eğitim, sağlık gibi her türlü hizmete muhtaç olan bu mağdur durumda olan insanların geçimlerini sağlamak ve kalkınmalarına yardımcı olmak için kalıcı çözümler bulmak gerekiyor.

Kalıcı çözümlerden birisi yoksul ailelere geçim kaynaklarını oluşturmak ve onları iş sahibi yapmak adına yapılan mısır tohumu bağışı olmaktadır. Mısırın kullanım alanları çok fazladır. Üretimi gerçekleşen mısır sayesinde hem insanlar hem de hayvanlar besin olarak kullanabildikleri gibi sanayide de hammadde olarak kullanılmaktadır. Kalorisi yüksek olduğundan mısırın besin değeri de yüksek olmaktadır.

Özellikle Afrika kıtasında birinci sırada üretilen mısır sayesinde insanların açlık sorunlarına kalıcı çözümler bulunabilmekte ve kalkınma projeleri sayesinde insanlar geçim kaynaklarına kavuşmaktadır. Besin yönünden zengin olduğu için insanlar için de önemli besin kaynağı elde edilmiş olur.

Asya ve Afrika kıtalarında sıcaklık ve kuraklık yüzünden açlıkla mücadele eden binlerce insan hayatını kaybediyor. Mısır tohumları bağışı projeleri sayesinde bölgede yaşayan halkın kalkınması için önemli adımlar atılmış oluyor. Tarım alanlarının doğru ve bilinçli bir şekilde kullanılması yaşanılan kıtlık ve açlık sorunları ile mücadele edilmesini sağlıyor. Verimli topraklara mısır ekilmesi ve mısır üretiminin artması hem birçok kişiye iş imkanı sağlayacak hem de elde edilen üretimler sonrasında mısır gibi değerli bir besin kaynağı elde edilmiş olacak. Yapılacak mısır tohumu yardımları ile insanlar mısırlarını kendileri yetiştirebilecek ve binlerce insan kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelebilecek.

İnsanların yaşama tutunabilmeleri ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için yapılan ufak dokunuşlar onların hayatlarını tamamen değiştirecek. Kendi yaşamlarının değiştiği kadar bu yardımdan faydalanan binlerce kişinin de hayatı değişecek. İnsanlar iş sahibi olacak, geçimlerini kendileri sağlayacak ve elde ettikleri gelirler sayesinde kalkınacaklar. Yoksulluk durumları ortadan kalkacak. Hiç kimseye muhtaç olmadan kendi kendilerine yetebilecekler.

İnsanların hayatlarına dokunmak ve onları bulundukları zor durumdan kurtararak kendi kendilerine geçinebilmelerine destek vermek isteyenler mısır tohumu bağışı kampanyalarına destek vererek yardımcı olabilirler. Bir tohumdan binlerce fidanlar yeşerebilir. 

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres
Gaziler Mah. 1718. Sokak Dış Kapı no:1 -- İç kapı No:13 Gebze / Kocaeli
Telefon
0(216) 224 22 24 - 444 44 46