Eğitim Desteği - Kardeşeli - Kardeş Eli Derneği
Eğitim Desteği
Eğitim Desteği
TL

Eğitim Desteği

Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca çocuk eğitimden mahrum olarak büyüyor. Derneğimiz bu eksikliğin farkında olarak eğitim desteği çalışmalarına devam etmekte ve eğitim ihtiyaçları karşılanmaktadır.

İnsanların eğitimi maddi imkansızlıklar yüzünden sekteye uğramaktadır. Maddi imkansızlıkların yaşandığı ülkelerde okula giderek eğitim gören nüfus sayısı da oldukça düşüktür. Derneğimiz, eğitim sorunlarının yaşandığı bölgelere müdahale ederek, okul, enstitü gibi eğitim kurumlarının inşa edilmesine ya da var olan binaların tadilatına girerek büyük katkıda bulunmaktadır. Bunların dışında araç gereç ve gerekli teknik ekipmanlar konusunda sıkıntı yaşayan okullara ve diğer eğitim kurumlarına, bu ihtiyaçların giderilmesine yönelik katkı sağlamaya çalışır.

Derneğimiz eğitim konusunda yaptığı çalışmaları hem yurt içinde hem de yurt dışında sürdürmektedir. Dünyanın birçok farklı yerlerinde okullar inşa edilmiş, birçok bölgede bulunan okullar ise tadilattan geçirilerek eğitim verilebilecek duruma getirilmiştir.

Eğitim için yapılan yatırımlar geleceğe yapılan yatırımlardır. Bu yüzden eğitim için yapılan çalışmalara öncelik verilmektedir. Derneğimiz, gençlerin geleceğe daha iyi hazırlanmalarını sağlamak amacı ile eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ana okullarından en yüksek eğitim düzeyine kadar derneğimiz eğitim desteği sağlamaktadır. Özellikle yurt dışında eğitim imkanı sınırlı olan ülkelerde, o ülkenin kalkınmasına destek olmak için, eğitim desteği verilmektedir.

Eğitimin insanlık için öneminin farkında olan Kardeş Eli Derneğimiz, mağduriyet yaşanan bölgelerde yaşayan çocukların, okuldan ve okumaktan mahrum kalmaması için elinden geleni yapmaktadır ve yapmaya da devam edecektir. 

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres
Gaziler Mah. 1718. Sokak Dış Kapı no:1 -- İç kapı No:13 Gebze / Kocaeli
Telefon
0(216) 224 22 24 - 444 44 46