Dikiş Makinesi Bağışı - Kardeş Eli Derneği
Dikiş Makinesi Bağışı
Dikiş Makinesi Bağışı
×
2750,00 TL

Dikiş Makinesi Bağışı

Arakan’da Budistler ile Müslümanlar arasında çıkan çatışmalar sonrasında birçok Müslüman zulüm görmüş ve yurtlarını terk etmek zorunda kalmışlardır. Her şeylerini geride bırakarak Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanlar zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar. Kamplarda yaşayanların sayısı her geçen gün artmakta ve insanlar hayatta kalabilmek için mücadele vermektedirler.

Bangladeş kamplarında yaşayan Arakanlı Müslümanlar yanında Bangladeş halkında da yoksul insan çok fazladır. Hayırseverlerin desteği ile muhtaçlara ve mazlumlara yönelik yardımlar yapılmaktadır. Yetimler ve mültecilerin hayata tutunmaları için farklı projeler üretilmektedir. Bu projelerden birisi de mültecilerin gelir temin etmelerini sağlamak amacı ile dikiş makinası bağışı adı altında yapılan yardımlardır. Bu destek ile Bangladeş’te bulunan Arakanlı mülteci kamplarında yaşayan ailelere dikiş makinası dağıtımları yapılmaktadır. Böylelikle kadınlar ailelerini geçindirmek için dikişler dikmekte ve diktiklerinin satışını yaparak gelir sağlamaktadırlar. Bayanlar kumaşlar temin etmekte ve kumaşlardan dikimler yaparak ticaret yapmaktadırlar. Sizlerde yapacağınız dikiş makinası bağışı ile bir aileye umut olarak ailenin geçimini temin etmesine destek olabilirsiniz.

Kamplarda yaşayan Arakanlı mültecilere in barınma, gıda, giyim, eğitim gibi temel ihtiyaçları hayır severlerin bağışları sayesinde sağlanmaya çalışılmaktadır. Fakat bu yapılan yardımların kalıcı olmasını sağlamak için mültecilerin kendilerine gelir sağlayabilecekleri kalıcı çözümler üretmek gerekiyor. İşte dikiş makinası bağışı ile insanların kendi emekleri ile çalışarak üretim yaparak geçimlerini sağlamalarına katkıda bulunabilirsiniz.

Arakanlı Müslümanlar geçimlerini sağlamak ve kalkınmak için yapılan yardımları değerlendirmek istemektedirler. Bunlardan birisi de dikiş makinası desteğini değerlendirerek dikiş dikmek. Temin edilen kumaşların dikimlerini gerçekleştirerek ürünlerinin ticaretini yapmak. Kendi gelir kaynaklarını oluşturarak kendi yaşamlarına bir yön vermek.

Gelir temin edenler devamlı yardımlar ile geçinmek yerine kendi ayakları üzerinde durabilecekleri ve hayatlarını devam ettirebilecekleri çözümler aramaktadırlar. İhtiyaç sahibi olan, yoksul ve işsiz olan aileler için bağışlar sayesinde dikiş makinası temin edilmekte ve insanların kendilerinin çalışarak kazanmaları sağlanmaktadır. Kendi kazançları ile geçimlerini sağlayanlar temel ihtiyaçlarını da kendileri karşılayabilmektedir. Özellikle yetim annelerine, dul ve yoksul kadınlara dikiş makinası ulaştırarak hayata tutunmaları sağlamak onların umudu olmaktadır. 

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres
Gaziler Mah. 1718. Sokak Dış Kapı no:1 -- İç kapı No:13 Gebze / Kocaeli
Telefon
0(216) 224 22 24 - 444 44 46