Bisiklet Bağışı - Kardeş Eli Derneği
Bisiklet Bağışı
Bisiklet Bağışı
×
7750,00 TL

Bisiklet Bağışı

Bangladeş’te kamplarda mülteciler zorlu yaşam koşulları ile mücadele ediyorlar. Ülkelerinde düzenli bir yaşantıları olan Arakanlı Müslümanlar yapılan zulümler ve eziyetler sonrasında evlerini hatta tüm hayatlarını geride bırakarak Bangladeş’e göç etmek zorunda kalmışlardır. İnsanlar yaşamlarını devam ettirebilmek için her türlü insani yardımlara ihtiyaç duymaktadırlar.

Barınma, gıda, giyim, eğitim, sağlık gibi yardımların yanında yetimleri ve çocukları sevindirmek ve onların yalnız olmadıklarını göstermek için bisiklet bağışı yapabilirsiniz. Bir çocuğu mutlu etmek yüzünde utangaç bir gülümseme görmek isteyenler bu mutluluğu bisiklet bağışı yaparak ulaşabilirler.

Bisiklete binmek çocukların hayatında önemlidir. Geriye baktıklarında güzel bir anı olarak hatırlanacaktır. Ellerinde oynayabilecekleri bir oyuncaklarının bile olmadığı yetimlerin bisikleti gördüklerindeki mutluluğu bir yerde görmeniz mümkün değil. Her çocuğun en iyi yaşama hakkı vardır. Yoksul ya da muhtaç diye böylesine bizler için küçük onlar için büyük mutluluğu yaşamak haklarıdır. Bisiklet bağışı küçük bir meblağ olmasına rağmen Arakanlı Müslümanlar çocuklar için tarif edilemez büyük mutluluktur.

Küçük yaşlardan bu yana çocukların gördükleri savaşlar, doğal afetler, çatışmalar ve yoksulluk. Aynı şekilde aileler de geçim derdinde. Yoksulluk ve yokluk ile mücadele eden aileler için bisiklet önemli bir ulaşım aracı olabiliyor. Gidecekleri yerlere daha kolay ulaşım sağlayabiliyorlar. Kamplarda yaşam her yönden zor.

Sıcak havalarda saatlerce yürümek zorunda kalanlar bisiklet sayesinde gidecekleri yerlere kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Arakanlı Müslümanlar için bisiklet lüks ulaşım aracı. Temiz su bulmak için insanlar kilometrelerce yürümek zorunda kalabiliyorlar. Bisiklet bağışı onlara zorlu yaşan koşullarını bir nebzede olsa kolaylaştırabiliyor.

Geçimlerini sağlamakta güçlük çeken aileler için bisiklet bir ihtiyaç değil araçtır. Ulaşmak istedikleri yerlere bisiklet ile daha kolay ulaşabilmekte ve uzun süre yürümekten kurtulmaktadırlar. İyi ve masrafsız bir ulaşım aracı olan bisiklet mağdur ve mazlum insanlar için en kolay ulaşım aracı olmaktadır. Yetimleri, yoksul aileleri sevindirmek ve onların hayatlarına dokunarak onların gülümsemeleri sağlamak isteyenler bisiklet bağışı yaparak bu mutluluğu yaşayabilirler. Mültecilerin her türlü yardıma ihtiyaçları vardır ve uzatılan her eli kabul etmektedirler.

DEPARTMAN İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres
Gaziler Mah. 1718. Sokak Dış Kapı no:1 -- İç kapı No:13 Gebze / Kocaeli
Telefon
0(216) 224 22 24 - 444 44 46